LIGHTING / Floor lamps / Floor lamp 12566079
*
nr 1256 6079
FLOOR LAMP
1950s, Ringus. Height: 152,
1950-tal, Ringus. Höjd: 152
Estimate:
1500
Sold:
SEK 3200
Auction date:
Monday May 20 2019
at 19:01:13
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/5 19:47:25
1
1.700 kr
14/5 08:24:09
2
1.100 kr
14/5 08:24:10
1
1.200 kr (Robot)
14/5 08:27:14
2
1.300 kr
14/5 08:27:14
1
1.400 kr (Robot)
14/5 10:36:26
2
1.500 kr
14/5 10:36:26
1
1.600 kr (Robot)
20/5 15:27:39
3
1.700 kr
20/5 15:27:39
1
1.700 kr (Robot)
20/5 18:46:29
4
2.200 kr
20/5 18:50:57
1
Vinnande bud
20/5 18:51:32
4
2.600 kr
20/5 18:51:32
1
2.800 kr (Robot)
20/5 18:56:13
4
3.000 kr
20/5 18:56:13
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 20
Retro
På Tema Retro den 20 maj har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, W ...
Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampor ringus
-
3047 FLOOR LAMP
Ateljé Lyktan. Height: 116 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:47
-
9214 FLOOR LAMP
Gustavian style. Height: 171 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:12
*
FLOOR LAMP
Läs om budbetjänten
Read more about Retro
nr 1256 6079
FLOOR LAMP
1950s, Ringus. Height: 152,
1950-tal, Ringus. Höjd: 152
Estimate: | 1500 |
---|---|
Sold: | SEK 3200 |
Auction date: |
Monday May 20 2019 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
12/5 19:47:25 | 1 | 1.700 kr |
14/5 08:24:09 | 2 | 1.100 kr |
14/5 08:24:10 | 1 | 1.200 kr (Robot) |
14/5 08:27:14 | 2 | 1.300 kr |
14/5 08:27:14 | 1 | 1.400 kr (Robot) |
14/5 10:36:26 | 2 | 1.500 kr |
14/5 10:36:26 | 1 | 1.600 kr (Robot) |
20/5 15:27:39 | 3 | 1.700 kr |
20/5 15:27:39 | 1 | 1.700 kr (Robot) |
20/5 18:46:29 | 4 | 2.200 kr |
20/5 18:50:57 | 1 | Vinnande bud |
20/5 18:51:32 | 4 | 2.600 kr |
20/5 18:51:32 | 1 | 2.800 kr (Robot) |
20/5 18:56:13 | 4 | 3.000 kr |
20/5 18:56:13 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 20
Retro
På Tema Retro den 20 maj har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, W ...Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampor ringus
-
3047 FLOOR LAMP
Ateljé Lyktan. Height: 116 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:47 -
9214 FLOOR LAMP
Gustavian style. Height: 171 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:12